Spread-go-home!

Spred-Go-HomeNie bądź głupi, nie przepłacaj!

Spłacanie kredytu zaciągniętego w obcej walucie jest obarczone dużym ryzykiem. W tych niepewnych czasach, nawet najwięksi mistycy przewidujący przyszłość – mogą być poważnie zdziwieni wysokością powstałego spreadu. Lekarstwem na wysokie koszty, dyktowane przez banki, jest korzystanie z usług sprawdzonych kantorów internetowych.

Spread to nic innego jak różnica między kursem kupna a sprzedaży danej waluty. Ma ona bezpośredni wpływ na wysokość kwoty spłacanego kredytu. Kurs kupna to cena, po jakiej bank może kupić daną walutę od klienta, zaś kurs sprzedaży mówi o tym, za ile daną walutę możemy od banku kupić. Różnica między kursem kupna i sprzedaży stanowi zysk banku. Wielu kredytobiorców zaczęło sprzeciwiać się praktykom banków, które zaczęły wykorzystywać swoją pozycję do swobodnego zwiększania własnych zysków. Banki wyliczały spready w sposób na tyle swobodny, że oferty konkretnych placówek niekiedy znacznie się od siebie różniły. Tak więc, widełki kredytowe mogły zwiększać się na tyle, że klient ostatecznie spłacał kwotę  pogrubioną o kilka dodatkowych procentów.

Ze względu na zbyt dużą dowolność decyzyjną banków, uderzającą bezpośrednio w kredytobiorców, Prezydent Bronisław Komorowski pod koniec ubiegłego roku podpisał ustawę antyspreadową. Dzięki niej, zadłużeni w obcej walucie, mają możliwość spłacania rat kredytów bezpośrednio w tejże walucie. Mogą też, bez dodatkowych kosztów, spłacać raty w dowolnym banku czy też kantorze. Dziś, kredytobiorcy nie muszą już tańczyć tak, jak im banki zagrają – sami mogą wybrać najkorzystniejszy sposób spłaty swojego zobowiązania.

 Kantory internetowe lekiem na całe zło. Wprowadzone zmiany, w naturalny sposób zwiększyły konkurencyjność na rynku, pozwalając zaistnieć mniejszym podmiotom. Kantory internetowe oferują znacznie niższe kursy walut, a do tego pozwalają sfinalizować transakcję internetową nawet w kilka minut. Oszczędność, wynikająca z przejścia na wirtualne kantory jest naprawdę niebagatelna. Dobry kantor internetowy pozwala założyć i prowadzić konto bez zbędnych opłat i prowizji. Zlecenie stałego spłacania rat kredytu takiemu podmiotowi, otwiera możliwości znacznego zredukowania niepożądanych kosztów kredytu. Wystarczy kliknąć tutaj i za pomocą kilku prostych kroków wejść do internetowej oazy oszczędności. Dzięki temu, zyskamy klarowny wgląd we własny portfel, przy ograniczeniu kosztownego dokarmiania bankowej biurokracji.